Prvé ventily Metso s 3D tlačenými dielmi dodávané zákazníkovi

Spoločnosť Metso dodala prvé ventily s tlačenými dielmi 3D z výrobného závodu v Helsinkách. Ventily obsahujú 3D tlačené kovové komponenty, ktoré umožňujú nasadiť ventily v obzvlášť náročných aplikáciách, kde potrebujú odolávať mnohým rýchlym cyklom otvorenia/zatvorenia bez údržby.
Prvé ventily Metso s 3D tlačenými dielmi dodávané zákazníkovi

Obr. Rôzne komponenty ventilov vyrobené 3D tlačou

„Sme v popredí v používaní 3D tlače vo ventilových aplikáciách a už pred niekoľkými rokmi sme začali testovať vhodnosť technológií 3D tlače pre kovové komponenty. Definovali sme a prototypovali niekoľko konceptov, v ktorých môžu 3D tlačené komponenty priniesť novú úroveň výkonu ventilov v porovnaní s komponentmi vyrobenými tradičnými metódami,“ hovorí Jukka Borgman, riaditeľka technologického vývoja.

„Krása 3D tlače je v tom, že umožňuje zákazníkovi mať zariadenia, ktorých nové vlastnosti môžu byť využívané iba vďaka metóde 3D tlače. Ďalším kľúčovým prínosom pre zákazníka môžu byť mimoriadne rýchle dodacie lehoty,“ hovorí Jani Puroranta, vedúci digitálnych aktivít spoločnosti Metso.

Časti vyrobené technológiou 3D tlače a súvisiace metodologické postupy sú súčasťou širšieho projektu digitalizácie spoločnosti Metso. Okrem výroby ventilových komponentov spoločnosť Metso už využíva 3D tlač na aditívnu výrobu nástrojov používaných na výrobu dielov pre spotrebnú časť minerálov.

www.metso.com