Získanie certifikátu Top Employers dokazuje, že ocenená organizácia sa svojou vynikajúcou metodikou v oblasti ľudských zdrojov snaží o lepšie pracovné prostredie. „Len u nás v Seredi zamestnáva spoločnosť Amazon viac ako 2 500 pracovníkov, ktorí sú špecialisti v rôznych oblastiach, majú rôzne profesionálne ambície a rozmanité zručnosti. Som veľmi rád, že naše úsilie o skvelé pracovné prostredie bolo ocenené prestížnym certifikátom Top Employers nielen na Slovensku, ale aj vo všetkých európskych centrách. Získanie certifikátu je pre nás záväzkom aj naďalej pokračovať v hľadaní inovatívnych spôsobov, ako zlepšovať podmienky našich zamestnancov,“ hovorí Miloš Jasenčak, generálny manažér Amazonu v Seredi.

„Súčasná mimoriadna doba ukazuje, čo je na ľuďoch a organizáciách najlepšie. A práve toho sme boli svedkami v našom tohtoročnom certifikačnom programe Top Employers 2023. Všetci ocenení zamestnávatelia dokázali, že im záleží na rozvoji a blahu svojich zamestnancov. Tým spoločne obohacujú pracovný svet. Sme hrdí na to, že môžeme slávnostne oznámiť tohtoročný zoznam špičkových zamestnávateľov, ktorí kladú dôraz na pracovné podmienky a spokojnosť svojich zamestnancov, a to je hlavný dôvod, prečo sa môžu pochváliť ocenením Top Employers 2023,“ hovorí David Plink, generálny riaditeľ Top Employers Institute.

Zamestnanci oceňujú flexibilitu a štvordňový pracovný týždeň

Mirka v Amazone pracuje takmer päť rokov a popri práci sa rozhodla externe vyštudovať vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo. „Super na tomto spojení je, že veci zo štúdia uplatňujem aj v práci a naopak. Mnohé soft skills potrebné na prácu s ľuďmi, ako byť oporou, či vypočuť si a pochopiť druhého, uplatňujem aj u nás v Amazone,“ porovnáva s úsmevom.

Pavol si zase pochvaľuje možnosť flexibilnej práce, aby sa vo voľnom čase mohol venovať svojej vášni – včelárstvu. „Som veľmi vďačný za podporu firmy aj kolegov, časová flexibilita mi v mojej záľube veľmi pomáha.“ Zároveň o svojom hobby rád rozpráva aj kolegom. „Niektorí z nich už ku mne prišli aj na prezentáciu. A v podstate aj moja práca, aj moje hobby spolu v mnohom súvisia a vidím tam viaceré prepojenia. Na dosiahnutie kvalitného výsledku tiež treba súhru mnohých faktorov,“ dodáva.

www.amazon-news.sk