Lean Robotics: A Guide to Making Robots Work in Your Factory, Kindle edition

Aký produktívny bol dnes váš robot? Pre väčšinu výrobcov je táto otázka irelevantná. Pretože aj keď viete, že roboty chcú zmeniť vašu továreň k lepšiemu, pravdepodobne ste ešte žiaden nenainštalovali. Možno je to preto, že si myslíte, že roboty sú príliš nákladné a komplikované.
Lean Robotics: A Guide to Making Robots Work in Your Factory, Kindle edition

Keď sa pýtate, či roboty môžu pracovať vo vašej továrni, odpoveď, ktorú dostanete, je vždy váhavá – „záleží na tom…“. Záleží na vašej továrni, vašom tíme, robotovi, ktorý si vyberiete, na tom, čo chcete robiť… a na mnohých iných veciach. Tí, ktorí zaviedli roboty vo svojich továrňach, vedia presne, o čom to je. Dokonca aj priekopníci, ktorí robotiku nasadili už pred mnohými rokmi a vo veľkom meradle, môžu nájsť vo svojich projektoch nefunkčné komunikačné kanály – medzi ľuďmi aj medzi komponentmi robotov. Takže ak patríte do kategórie nováčikov z hľadiska nasadenia robota, kde môžete začať? Ako sa dostanete od svojej pôvodnej myšlienky k produktívnemu pracovnému robotu? A ak už máte niekoľko robotických nasadení pri dopravnom páse, ako môžete v rámci prevádzky alebo vo viacerých závodoch nasadiť ďalšie roboty?
Odpovede možno nájsť v štíhlej robotike: metodológii na zjednodušenie nasadenia robotických buniek. Štíhla robotika je systematický spôsob, ako dokončiť cyklus zavádzania robotických buniek, od návrhu až po integráciu a prevádzku. Poskytne vášmu tímu väčší potenciál na rýchlejšie a efektívnejšie nasadenie robotov ako kedykoľvek predtým. Táto kniha je výsledkom desaťročných Bouchardových skúseností v spoločnosti Robotiq. Tím Robotiq pomohol tisícom výrobcov prekonať výrobné problémy pomocou robotov: od výrobcov automobilových komponentov až po firmy na výrobu zákazkovej elektroniky; od prvých používateľov robotov až po robotických odborníkov, ktorí hľadajú nové spôsoby automatizácie; a od spoločností z rebríčka Fortune 500 až po rodinné podniky. Či už ste výrobný manažér, alebo technik, ak ste pripravený urobiť z robotov vašich pracovníkov, táto kniha vám ukáže ako.

Autor: Bouchard, S. – Couture, J. – Stern, K.
rok vydania: 2017
ASIN: B075VCLT8G
publikáciu možno zakúpiť na Amazon Digital Services LLC, www.amazon.com