Veľtrh AMPER je každoročne najväčšou udalosťou v oblasti elektrotechniky, energetiky, elektroinštalácie, elektroniky, digitalizácie, automatizácie, ICT, osvetlenia a zabezpečenia v Českej republike a na Slovensku. Za uplynulých 28 rokov svojej existencie sa veľtrh AMPER stal medzinárodnou komunikačnou platformou, kde sa stretávajú výrobcovia a poskytovatelia technológií s novými potenciálnymi obchodnými partnermi, a tiež miestom na odbornú diskusiu s popredným autoritami českého a slovenského priemyslu.

Organizátori už teraz pripravujú odborný sprievodný program, ktorý sa zameria na najmodernejšie technológie predovšetkým v ére digitalizácie. Okrem samostatných konferencií, seminárov a odborných stretnutí sa návštevníci môžu tešiť aj na rozsiahle viacdenné FÓRUM AUTOMATIZÁCIE & DIGITALIZÁCIE, ktoré bude mapovať aktuálne trendy z odboru meracej, regulačnej a automatizačnej techniky a priemyselnej informatiky. Jednou z tém veľtrhu bude opäť e-mobilita a inteligentné mestá. V rámci programu AMPER SMART & SAFE CITY prebehne už 4. ročník konferencie Smart city v praxi, ktorá je určená odbornej verejnosti z radov municipalít, mestských služieb, priemyslu a ostatných organizácií či správcom vozového parku. Novinky predstaví i prehliadka elektrických a hybridných dopravných prostriedkov a najmodernejších infraštruktúrnych zariadení pre elektromobilitu v rámci programu AMPER e-MOTION. Ani tento rok nebude chýbať súťaž o najprínosnejší exponát veľtrhu ZLATÝ AMPER 2023.

Na 28. ročníku veľtrhu AMPER sa zúčastnilo 570 vystavovateľov z 27 krajín sveta a navštívilo ho viac ako 28 000 odborných návštevníkov hlavne z Česka, Slovenska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Maďarska a ďalších krajín.

www.amper.cz