Cieľom podujatia bolo pozrieť sa z blízka na inovačný potenciál B&R a ABB, stretnúť najvyšší manažment spoločnosti, porozprávať sa s produktovými manažérmi celého portfólia SW a HW a nadviazať kontakty s významnými výrobcami a koncovými užívateľmi. Podujatie sa začalo v prvý deň spoločnou večerou v rodisku W. A. Mozarta v Salzburgu, kde sme všetkých zákazníkov privítali v príjemnej atmosfére miestneho pivovaru.

„V dobe plnej výziev a individuálnych požiadaviek sú pre nás a pre úspešné projekty našich zákazníkov inovácie, vývoj a dlhodobé partnerstvá základnými piliermi. Innovations Day bol úspešnou medzinárodnou akciou pre súčasných i potenciálnych zákazníkov s cieľom ukázať inovačný potenciál firmy a utužiť spoluprácu medzi nami a našimi partnermi.“

Jana Patková
Local B&R marketing specialist

Druhý deň čakal zákazníkov hlavný program v Campuse v Eggelsbergu a začal sa privítaním Country Managing Director jednotlivých krajín, po ňom nasledovali zaujímavé a inšpiratívne prednášky. Jedným z hlavných prednášajúcich bol Joerg Theiss, B&R CEO, ktorý sa zmienil nielen o spôsoboch, akými bojujeme za lepšie životné prostredie, či už vo výrobe, alebo počas každodenného fungovania závodu B&R, ale aj o tom, aké opatrenia v súčasnosti B&R zavádza na zvládnutie neočakávaných výziev, ako napríklad zavedenie štvorzmennej prevádzky, štíhlej výroby či otvorenie nového výrobného závodu v Číne.

Nasledovali prednášky jednotlivých expertov. Karl Aumayr predniesol pútavú prednášku o inováciách, ďalšími témami boli aj továreň budúcnosti či vedúce postavenie spoločnosti B&R v oblasti technológií.

Jednou zo zaujímavých súčastí programu bola aj Company Tour vedená v troch jazykoch. Bola to jedinečná možnosť nahliadnuť do výroby nášho závodu v Rakúsku a zároveň možnosť vidieť naše technológie v procese výroby. Počas celého dňa mali zákazníci možnosť prezrieť si demo ukážky našich najnovších technológií, napríklad ACOPOS 6D využívajúci silu magnetickej levitácie, ACOPOStrak či kamerové systémy Vision. Popoludnie bolo rozdelené do viacerých sekcií. V rôznych miestnostiach prebiehali prednášky našich produktových expertov, ktoré zahŕňali aj Q&A plné zaujímavých a otvorených otázok. Záver podujatia bol venovaný prezentácii úspešných projektov našich zákazníkov z jednotlivých krajín.

„Innovations Day v B&R v Eggelsbergu považujeme za skutočne zmysluplný projekt v nádherných priestoroch mimoriadne reprezentatívneho Campusu. Bolo pre nás prínosné spoznať dlhodobú víziu spoločnosti, vidieť prezentáciu výsledkov reálnych projektov vybraných zákazníkov, mať možnosť nahliadnuť do výroby a rozprávať sa počas spoločných večerov s kolegami z priemyslu. Ďakujeme za pozvanie, príkladnú prípravu celého podujatia a prvotriednu starostlivosť zo strany zástupcov B&R,“ skonštatoval Peter Červeňanský, výkonný riaditeľ spoločnosti Justur.

Spätná väzba je dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou nielen takýchto podujatí, ale aj každodennej spolupráce s našimi zákazníkmi. Veľmi si vážime všetky podnety a postrehy, ktoré nám pomôžu v budúcnosti zlepšiť našu prípravu a pripraviť tak pre zákazníkov inšpiratívny program. Zároveň sa budeme tešiť na ďalšie príjemné stretnutia.

Atmosféru podujatia si môžete pozrieť vo videu

Jana Patková
jana.patkova@br-automation.com