MSV 2019 bude veľtrhom technológií a inovácií pre priemysel budúcnosti

Šesťdesiaty prvý ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu návštevníkom opäť ukáže posledné novinky a trendy v oblasti priemyselných technológií. V dňoch 7. až 11. októbra 2019 sa v Brne predstaví viac ako 1 600 vystavovateľov z niekoľkých desiatok krajín celého sveta. Navyše sa chystá interaktívna výstava zameraná na digitalizáciu priemyslu a rad konferenčných aj networkingových akcií.
MSV 2019 bude veľtrhom technológií a inovácií pre priemysel budúcnosti

Digital Factory ako hlavná téma MSV 2019

Postupujúca digitalizácia vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti prináša stále nové, oveľa vyspelejšie a pritom realistickejšie modely výroby. Názornou a veľmi pokročilou ukážkou digitálnej transformácie bude tohtoročná špeciálna expozícia v pavilóne A1 s názvom Digitálna továreň 2.0. Záujemcovia spoznajú princípy digitalizácia výroby aj jednotlivé výrobky, nástroje a riešenia prostredníctvom prezentácií vystavovateľov. Predstavia sa tu firmy ako Microsoft, ABB či Škoda Auto. Ďalšie riešenia zamerané na digitálnu budúcnosť budú prezentované v expozíciách vystavovateľov v jednotlivých odborových halách.

Od Baskicka po Čínu: celý svet vystavuje v Brne!

Na MSV každý rok mieria firmy z najmenej troch desiatok krajín a ani tento rok tomu nebude inak. „Záujem o účasť je tradične vysoká a rovnako ako v minulých rokoch sa zaplní celé výstavisko. Na MSV zostáva najväčším odborom obrábanie a tvarovanie. Výrazný nárast nových zaujímavých firiem z Českej republiky i zo zahraničia registruje veľtrh Transport a Logistika,“ hovorí riaditeľ MSV Michalis Busios. Z viac ako 1 600 vystavovateľov bude polovica zahraničných a lídri svetového trhu do Brna privezú to najlepšie zo svojej ponuky – od super výkonných obrábacích strojov až po priemyselné roboty poslednej generácie. Návštevníci uvidia tiež oficiálne expozície Baskicka, Bieloruska, Číny, Francúzska, Indie, Talianska, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Ruska, Slovenska či Taiwanu.

Obrábanie znovu vo veľkom štýle

Merané počtom vystavovateľov i rozsahom obsadenej plochy sú tradične najsilnejším odborom MSV obrábacie stroje, kam patria aj nástroje, riadiace systémy a ďalšie príslušenstvo. Obrábanie obsadí najväčší pavilón P, zatiaľ čo tvárneniu je vyhradený pavilón B. Z veľkých tradičných vystavovateľov opäť nebudú chýbať DMG MORI, TAJMAC-ZPS, Kovosvit MAS, ABB, ALBA Precision, Renishaw, GÜHRING, Yamazaki Mazak, Carl Zeiss, Galik AG, SCHUNK Intec alebo Alfleth Engineering. Plochu rozširujú okrem iného Zimmer Group Slovensko a Technology-support. K premiérovým účastníkom MSV patria napríklad spoločnosti Habilis Steel, Helmer Werkzeugmaschinen, OMOS, SARTORIUS Werkzeuge, VYDONA, G-FIX priemyselné lepidlá a aerosóly, INDEX-Werke, LINEA alebo S.O.S Difak. Vystavovať bude aj firma CERATIZIT, ktorá patrí k lídrom v obore nástrojov pre obrábanie.

Novinky zo všetkých odborov

Tradične silným odborom MSV zostávajú materiály a komponenty pre strojárstvo. Významnými vystavovateľmi v tomto odbore budú spoločnosti Böllhoff, CLOOS PRAHA, maďarský ISD Dunaferr, Liberty Ostrava alebo ZKL Bearings CZ. Dobre obsadený bude odbor spojovacie materiály s účasťou nových firiem ako KIPP CZ, TEXIM alebo rumunský ETANSARI Grafex. V odbore zvárania sa očakáva silná účasť vystavovateľov robotických systémov. Chýbať nebudú napríklad ARC-H či FRONIUS Slovensko. Odbor plasty, gumy a kompozity sľubuje účasť všetkých tradičných vystavovateľov ako ARBURG, ENGEL, Luger, KUBOUŠEK, Mapro, Moretti, Piovan, ŠMÍD, Vacula, Wittmann Battenfeld CZ a ďalších. Stabilne vysokú účasť firiem očakáva odbor elektronika, automatizácia a meracia technika. Z tradičných účastníkov v odbore nechýbajú firmy ako ABB, Carl Zeiss, DEL, FANUC Czech, Hexagon Metrology, Mitutoyo, Olympus, PTB Rožnov p. R., Stäubli Systems, TM Technik alebo UNIS. Noví vystavovatelia prídu hlavne s robotmi a softvérom pre strojárstvo. Patria k nim firmy Agerit, Beckhoff Automation, Conrad Elektronic, Dreamland, Pilz Czech a Space Systems Czech, ďalej napríklad litovská spoločnosť Inovatyviu procesu sprendimai, slovenský BBI Int. alebo poľská VS Technology Poland. Po viac ako desiatich rokoch sa na veľtrh vracajú významné firmy Pragolab a ifm electronic. Určite neprehliadnete ani expozíciu automatizačnej spoločnosti KUKA, ktorá do Brna privezie vyhľadávanú atrakciu Robocoaster či novú generáciu jej najpredávanejšieho produktového radu KR Quantec.

Transport a Logistika zaznamenáva výrazný rast

Veľtrh Transport a Logistika sa koná každé dva roky v priebehu MSV. Ponuka dopravných a logistických riešení na veľtrh priemyselných technológií logicky nadväzuje a tento rok svojim rozsahom potvrdzuje, že význam odboru stále rastie. Prihlásené sú firmy z 11 krajín, okrem európskych štátov medzi nimi nechýba Čína a Taiwan. Predstaví sa veľa tuzemských a hlavne zahraničných nováčikov, ktorých expozície určite budú stáť za návštevu. Novo sa na veľtrhu predstavia spoločnosti Kivnon Slovakia, Palletower, NordLogSys, SERAPID, Püschmann, Echipamente pentru Construcţii, Santenberg Maschinen Deutschland, MASKLOGIK, ACD Czech, dravo Technology, K & K Maschinenbau alebo IGA. Chýbať nebudú samozrejme významné firmy, ktoré sa veľtrhu zúčastnili už v minulosti – napríklad Bee Interactive, Trilogiq CZ, Turck Vilant Systems, Linde Material Handling, Knap Industrietechnik či Convoy.

www.bvv.cz/msv