Ako si sa dostal k oblasti/odboru, ktorý v súčasnosti študuješ?

K elektronike som sa dostal už ako malý chlapec. Venoval sa tomu môj otec aj dedo, bolo to ich hobby. Veľmi rád som ich už od malička sledoval. Neskôr som sa k nim pridal. Keď som bol už trošku starší, tak som začal skladať svoje prvé obvody.

Čo ťa viedlo k tomu, že si sa začal zapájať do odborných aktivít aj vo svojom voľnom čase?

K tomu, že som sa začal zapájať do odborných aktivít, ma viedla moja zvedavosť a experimentovanie s elektronikou. Zároveň som chcel vytvoriť niečo užitočné, čo by zjednodušilo každodenný život ľudí. Preto som začal pracovať na projektoch inteligentných inštalácií domov. V mojich projektoch som sa zameral na automatizáciu a bezpečnosť v domácnostiach. Veľa každodenných rutinných činností sa dá pomocou elektroniky zjednodušiť.

Máš nejaký vzor (človek, firma…), ktorý ťa motivuje napredovať v tom, čo robíš/študuješ? Prečo práve on, resp. táto firma?

Mojou inšpiráciou je Elon Musk, ktorý neustále vyvíja nové veci. Tam, kde ostatní ľudia s vývojom už končia, tam on začína. Jeho projekty nepoznajú hranice, siahajú až mimo hraníc našej planéty Zem.

Keby si mal spomenúť dve veci v oblasti techniky, ktoré by bolo podľa teba potrebné zásadne zmeniť/inovovať/vyvinúť, čo by to bolo? Ako by si to urobil ty?

Myslím si, že prenos elektrickej energie je zastaraný a bolo by ho treba zmeniť. Tiež výroba elektrickej energie v posledných rokoch nenapreduje. Ľudstvo by potrebovalo ekologicky čistý a ekonomicky výhodný zdroj elektrickej energie, pretože spotreba sa každým rokom rapídne zvyšuje.

Máš nejaký cieľ/métu, kam by si sa chcel vo svojom živote dopracovať (osobne, kariérne…)? Čo by si potreboval na dosiahnutie tohto cieľa?

Mojou métou je vybudovať fungujúcu a prosperujúcu firmu zamestnávajúcu usilovných ľudí, ktorí budú chcieť, tak isto ako ja, vyvíjať svetu prospešné produkty. Želám si, aby svoju prácu brali ako poslanie, nie aby ju robili len pre peniaze.

Akou krajinou by malo byť Slovensko, aby bolo pre teba príťažlivé zostať tu pracovať?

Na Slovensku nie sú ľudia patrične ohodnotení, a preto sú často nútení odcestovať za prácou do zahraničia. Je to veľká škoda, pretože pokiaľ by boli ohodnotené ich výkony dobrou odmenou, mohli by zostať pracovať a žiť na Slovensku.