Čo zvyknete urobiť v prvej hodine po príchode na pracovisko?

Vložím počítač do dokovacej stanice a zapnem ho. Pozriem si správy o kondícii systémov, dočistím e-maily za predchádzajúci deň, urobím si prehľad o tom, čo ma čaká daný deň, a naplánujem si denné povinnosti. Potom som rád, keď sa mi darí ich aj plniť. No a samozrejme vypijem svoj prvý pohár vody v práci.

Aký je váš obľúbený HW/SW nástroj, ktorý používate pri svojej práci, a prečo?

Môj najobľúbenejší HW nástroj je moje atramentové pero, naozaj sa ním dobre píše. Pri hodnotení SW nástrojov by som asi mal spomenúť e-mailového klienta, ale osobne vidím budúcnosť vo webových službách a technológiách. Dáva nám to priestor na odpútanie sa od HW a SW platforiem a na budovanie efektívnych a hlavne jednoducho prenositeľných aplikácií. Podľa mňa to ďalej už bez webu nepôjde, najmä na mobilných platformách.

Ak by ste mali neobmedzený finančný rozpočet na činnosti, ktoré sú náplňou Vašej každodennej práce, na čo by ste ho využili?

Rozhodne by som neváhal takúto príležitosť využiť na školenia. Pokiaľ chceme sledovať trendy, čo nielenže chceme, ale musíme na to, aby sme sa udržali na trhu, tak to je, podľa mňa, jediná cesta. A kde inde nasmerovať neobmedzený rozpočet, ak nie do vzdelávania?

Máte nejaké zásady či osvedčené postupy, ktorých sa vo svojej práci držíte?

Dôverovať tomu, čo robíme a mať odvahu sledovať vytýčené ciele aj vtedy, keď cesta začína byť ťažko prechodná. Dôverovať svojmu tímu.

Čo Vás dokáže najviac potešiť a naopak znechutiť počas pracovného dňa?

Najviac ma vie potešiť úspech. Teraz nemyslím na svoj osobný, ale na spoločný úspech, keď prejdeme tŕnistú cestu a v závere nájdeme to, čo sme si predsavzali dosiahnuť, často aj s nejakým bonusom navyše. Na druhej strane ma vie potrápiť, keď sa mi nedarí nájsť podporu.

Ak by ste si mohli ešte raz vybrať svoju profesiu, čím by ste chceli byť a prečo?

Osobne by som nemenil. Mám svoju robotu rád, dosť často mám toho všetkého cez hlavu, ale spojenie počítačov a fyzického sveta je pre mňa silným lákadlom.