V rubrike Aplikácie zase nájdete niekoľko zaujímavých spôsobov využitia bezpečnostných IP kamier v praxi vrátane raritného nasadenia IP kamery pri monitorovaní letu balóna do stratosféry. O slovo sa čoraz hlasnejšie hlási technológia HD-CVI. Nad jej výhodami sa vo svojom názore zamyslel Ondrej Sokol, produktový manažér spoločnosti TSS Group, ktorá sa túto technológiu snaží usilovne presadiť na Slovensku. To, na čo všetko je možné využiť IP kamery v maloobchode, ozrejmuje Johan Akesson z Axis Communications.

IP kamery si už zďaleka neplnia len svoje prioritné poslanie – monitorovanie priestoru a identifikácia prípadných zlodejov. Dnes prostredníctvom nich napríklad zistíte najobľúbenejšiu trasu nakupujúcich, čas zákazníkov strávený pred konkrétnymi produktmi, či čakaciu dobu a dĺžku radu pred pokladňou. V skratke, IP kamery dokážu zefektívniť prevádzku obchodu. V tomto vydaní sa dočítate aj o trendoch v IP kamerách v najbližšom období. Trend zvyšovania rozlíšenia neobišiel ani IP kamery.

High Definition TV sa stane štandardom a už v tomto roku sa predpokladá ráznejší prechod zo 720p na 1080p. Bežnou súčasťou IP kamier sa v nasledujúcich rokoch stane farebné nočné snímanie, vysoký kontrast a termovízia.
V tomto roku sme na stránkach iDB Journalu propagovali premiérový ročník výstavy Safety na výstavisku Agrokomplex v Nitre, ktorá sa mala konať v máji súbežne so strojárskym veľtrhom. Napriek našej propagácii a enormnému úsiliu organizačného tímu v Nitre, sa táto iniciatíva stretla prakticky s nulovou odozvou firiem.

Nad dôvodmi môžeme polemizovať, ale jedným z nich bude zrejme aj fakt, že v prvej polovici septembra sa v Bratislave bude po štvorročnej prestávke konať 19. ročník výstavy Security, čo je medzi subjektmi aktívnymi v oblasti bezpečnosti značka s históriou.

Na európskom poli sa uskutoční niekoľko významných podujatí. Už v polovici júna to bude známy IFSEC, ktorý sa presúva z Birminghamu do Londýne. Štvordňový veľtrh bezpečnostných technológií a protipožiarnych systémov so svetovým renomé pritiahol minulý rok vyše 24 000 návštevníkov a cez 650 vystavovateľov zo 108 krajín. Po letnom období na konci septembra otvorí svoje brány jubilejný 40. ročník Security v nemeckom Essene. Očakávať môžete viac ako 1000 vystavovateľov zo 40 krajín. Prvý raz v histórii nomenklatúra obsahuje viac ako 40 kategórií – od mechanických cez protipožiarne systémy, CCTV až po prevenciu pred terorizmom.