LED svietidlá v poslednom čase prešli veľkou premenou z luxusného tovaru na dostupnú nízkoenergetickú alternatívu s dlhou životnosťou, po ktorej je veľký dopyt v rezidenčnej ako aj komerčnej sfére. Vďaka tomu sa predpovedá, že trh s LED svietidlami zaznamená v najbližších desiatich rokoch dvanásťnásobný nárast predaja z dnešných 2 miliárd na 25 miliárd dolárov v roku 2023. Podnikateľský sektor by sa mal podľa predpokladov realizovať vo výrobe dokonalejších LED svietidiel, v renovácii osvetlenia v existujúcich budovách, v integrácii LED technológie v automobiloch a v návrhu a inštalácii LED systémov v novostavbách. Podľa LUX Research sa najväčší priestor pre nárast ukazuje v oblasti vývoja primárnej a sekundárnej optiky LED svietidiel, ktorá do roku 2023 vzrastie na 6,9 miliardy dolárov. Podobne bude tomu aj na trhu napájacích zdrojov. Ten by mal dosiahnuť v roku 2023 4,9 miliardy dolárov.

Celý sektor však bude razantne napredovať . Náklady na výrobu LED člena klesnú o 80% na menej ako 4 doláre za štandardné svietidlo so svetelným tokom 3500 lumenov. Veľký pokrok v efektivite osvetlenia prišiel v rozmedzí rokov 2007 až 2012, kedy narástla z 70 lm/W na 130 lm/W a očakáva sa pokračovanie tohto trendu. Ovplyvní to aj ďalšie objavujúce sa technológie, ako sú LED svietidlá na striedavé napätie a LED členy s vysokým indexom podania farieb (CRI) v zapustených modulárnych, závesných a pouličných svietidlách. LED produkty s vysokým CRI budú zrejme naďalej drahšou alternatívou a vo všeobecnosti sa počíta s podielom na trhu okolo 9%. V marci 2013 stálo napríklad rezidenčné svietidlo s vysokým CRI okolo 10 dolárov.

Tak či onak, 25 miliárd dolárov je slušný balík peňazí a ukrojiť si z neho bude chcieť každý počnúc výrobcom a predajcom končiac. Napokon, niekoľko vzorových príkladov renomovaných výrobcov s vlastným vývojom sa nájde aj na Slovensku.