Poľskí špecialisti na bezpečnosť sa však zdajú byť výborne pripravení po taktickej aj technickej stránke. Poľská polícia chce násilníckych hooligans monitorovať špičkovou technikou a prípadným výtržnostiam nedať ani najmenší priestor. Podozrivé osoby prejdú dôslednou prehliadkou už na hraniciach. K tomu sa pridajú ešte lokalizácia mobilných telefónov a výmena informácií medzi národnými policajnými databankami. Tváre výtržníkov zosnímaných monitorovacími kamerami z rôznych miest verejných priestorov sa budú môcť prepojiť s informáciami zo sociálnych sietí. Sledovanie chuligánov na EURO 2012 sa bude koordinovať pre obe usporiadateľské krajiny z Varšavy.

Bezpečnostná centrála v poľskej metropole je prepojená s Europolom a Interpolom. Poľské bezpečnostné zložky nacvičujú svoje nasadenie pri výtržnostiach, prírodných katastrofách a teroristických útokoch počas operácie Libero. Všetci náštevníci prichádzajúci na poľské štadióny budú navyše skontrolovaní špeciálnym mobilným skenerom na prítomnosť rádioaktívneho a pyrotechnického materiálu. Polícia bude tiež disponovať v Poľsku vyvinutým laserovým prístrojom, ktorý bude nepretržite monitorovať chemické zloženie vzduchu na štadióne a ktorý je schopný odhaliť aj najmenšie množstvo prípadného bakteriologického zamorenia. V Poľsku sa na štadiónoch budú dokonca nachádzať ostreľovači.

Všetky arény majú osobitné priestory na ochranu bezpečnosti, v ktorých bude prebiehať potrestanie chuligánov ihneď po spáchaní trestného činu. Zdá sa, že usporiadatelia pristúpili k otázke bezpečnosti návštevníkov počas majstrovstiev Európy mimoriadne zodpovedne a svedomito. Na druhej strane, je tak trochu škoda, že sviatok futbalu si vyžaduje zavedenie takýchto rozsiahlych opatrení. Je to však menšie zlo v porovnaní s 5000 osobami, ktoré sa iba v Poľsku radia k tvrdému jadru hooligans. Zostáva dúfať, že pozornosť všetkých zúčastnených sa upriami predovšetkým na športové zápolenia a bezpečnostný koncept nadchádzajúceho šampionátu bude sláviť úspech.