Pre náš časopis to bude dôležitý rok. Našou ambíciou si bude získať vašu priazeň a postupne sa etablovať na poprednú informačnú platformu v oblasti technologicky vyspelých budov. Chceme vám preto prinášať aktuálne, presné a hodnotné informácie. Dobrá regulácia neexistuje bez spätnej väzby. Preto budeme radi, ak nám svoje dojmy a postrehy sprostredkujete akýmkoľvek komunikačným spôsobom. Iba tak môžeme dolaďovať nedokonalosti.

Posledné dva roky boli pre stavebníctvo krušné. Po prasknutí realitnej bubliny v zámorí zažil slovenský trh akýsi očistec. Mnohé zamýšľané projekty tak nakoniec neuzreli ani svetlo sveta. Prestalo platiť, že projekt sa predal skôr, ako bol vôbec na papieri. Súčasnosť prináša pozvoľné oživenie. Vidieť to aj napríklad v Bratislave, kde skupina HB Reavis Group opätovne rozbehla výstavbu ďalších troch blokov dočasne pozastaveného administratívneho komplexu CBC a v polovici roka chystá aj spustenie prvej etapy blízkeho megaprojektu Twin City.

Ďalšia známa finančná skupina Penta sa takto o rok hodlá v susedstve Twin City rozostavať prvú etapu Zóny Čulenova a v prvom kvartáli tohto roka sa hotuje na tretiu etapu petržalského kancelárskeho projektu Digital Park. Na opačnom konci Bratislavy v Lamači zase plánuje výstavbu nákupného centra úvodnej fázy mamutieho projektu Bory. Tieto správy dávajú nádej aj dodávateľom technológií, pretože žiaden moderný komplex sa už dnes nezaobíde bez sofistikovaných HVAC, meracích, či regulačných systémov.