Uplynulý rok sa z pohľadu časopisu niesol v znamení nadväzovania a rozvíjania vzťahov, predovšetkým s odbornými združeniami, asociáciami a zväzmi. V jeho priebehu ste si istotne všimli, že iDB Journal sa stal mediálnym partnerom konferencií Slovenskej asociácie facility managementu, Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia, či Slovenského elektrotechnického zväzu – Komory elektrotechnikov Slovenska. Na položených základných kameňoch spolupráce chceme samozrejme stavať ďalej, takže so značkou iDB Journal sa budete stretávať na významných podujatiach organizovaných spomínanými organizáciami aj v tomto roku.

Vašej pozornosti zrejme tiež neušlo, že časopis sa stal mediálnym partnerom súťaže Building Efficiency Award (BEFFA), ktorá vyhlasuje najlepšie prihlásené stavebné projekty s výnimočnou energetickou, konštrukčnou a architektonickou hodnotou realizované v Českej a Slovenskej republike v období od 1. 1. 2012 do 31. 5. 2014. Súťaž prebieha prakticky celý rok, pričom slávnostné vyhlásenie víťazov je naplánované na november. Sprevádzajú ju odborné konferencie a semináre. Prvá s názvom Smart Cities sa konala na konci vlaňajšieho októbra v Prahe a jej slovenská edícia sa pripravuje na jar tohto roka. Popri tom sa s iDB Journal stretnete na takpovediac tradičných podujatiach.

S vlastným stánkom sa ukážeme na MSV v Nitre a na ELO SYS v Trenčíne. Vidieť nás bude na odborných konferenciách Inteligentní budovy v Brne, Inteligentní digitálna domácnost v Prahe, FM Camp, Energetika 2014, ENEF a seminároch a školeniach popredných spoločností vo svojom segmente. Ako účastníci si určite nenecháme ujsť Aquatherm v Nitre, Coneco v Bratislave, SHK a AMPER v Brne. Je zrejmé, že aj rok 2014 bude bohatý na odborné podujatia. Teším sa, že to bude príležitosť na stretnutie s mnohými z vás, vážení čitatelia.