Rodina jednodoskových počítačov od Gateworks je dôležitým doplnkom portfólia spoločnosti Farnell, pretože tieto produkty sú ideálne na použitie v náročnom priemyselnom prostredí. Od základov sú navrhnuté s komponentmi, ktoré odolajú nárazom, vibráciám, elektrostatickým výbojom a prechodovým napätiam v náročnom prostredí a to aj s vysokými teplotami.

Technici vyvíjajúci riešenia pre internet vecí môžu využívať jednodoskové počítače s voliteľným bezdrôtovým rádiom na vytvorenie vlastného internetu vecí (IoT) alebo Edge Gateway.

Produkty poskytujú užitočné možnosti diagnostiky systému, ako je monitorovanie kritického napätia a teploty dosky. Ďalšou výhodou je externý strážny časovač, ktorý dokáže natvrdo zapnúť a vypnúť dosku v prípade, že jej aplikačný softvér prestane reagovať.

Všetky jednodoskové počítače radu venice majú:

 • štvorjadrový procesor NXP i.MX8M Mini Cortex-A53 64-bitový ARM 1,6 GHz s DDR4 DRAM
 • hodiny reálneho času (RTC) s gombíkovou batériou
 • monitor napätia a teploty
 • široký rozsah jednosmerného vstupného napätia 8V až 60V
 • linuxová softvérová podpora pre Ubuntu & Buildroot
 • nízka spotreba energie 3 až 8 wattov
 • ovládanie rýchlosti ventilátora

Výber produktov z radu Venice, ktoré sú teraz k dispozícii na rýchle doručenie od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

Jednodoskový počítač Venice GW7200 - 7. generácia jednodoskových počítačov Venice určených pre odolné a priemyselné vstavané aplikácie. 70 x 100 mm i.MX8M mini-SBC s 2 Mini-PCIe slotmi, dvoma GbE Ethernet, PoE, GPS a MIPI-CSI & MIPI-DSI a 64-bitovým NXP™ i.MX8M Mini Quad Core ARM® Cortex™ A53 SoC procesor pracuje na frekvencii 1,6 GHz. Štandardom je 1 GB LPDDR4 DRAM a 8 GB eMMC System Flash spolu s veľmi širokou škálou možností rozšírenia, V/V a napájania.

Jednodoskový počítač Venice GW7400 – zahŕňa možnosti modelu GW7200, ale jeho i.MX8M Plus SoC obsahuje aj neurónovú procesorovú jednotku (NPU), ktorá pracuje s rýchlosťou až 2,3 TOPS; jednotka na spracovanie videa (VPU) podporujúca až 1080p60; GC7000UL Graphics Processing Unit (GPU); a Cadence® Tensilica® HiFi 4 DSP. Šesť gigabitových ethernetových portov ponúka 1x WAN a 5x prepínané LAN káblové pripojenie. K dispozícii je široká škála možností rozšírenia a digitálnych V/V, analógových vstupov, audio, video V/V a ďalších možností rozšírenia.

Spoločnosť Gateworks tiež ponúka mnoho doplnkov a adaptérových dosiek na uľahčenie integrácie systému, ako napríklad:

Adaptérová karta GW16141 – Adaptér Mini-PCIe na M.2 navrhnutý tak, aby umožňoval podporu modemov M.2 na jednodoskových počítačoch Gateworks. Vstavané mobilné modemy sú dostupné v mnohých formách, vrátane Mini-PCIe a M.2. Tieto adaptéry umožňujú pripojenie mobilných modemových kariet M.2 B-Key do slotu Mini-PCIe na jednodoskových počítačoch Gateworks. Adaptéry sa dodávajú v rôznych variantoch pre rôzne typy signalizácie. GW16141 sa používa pre modemy s vyššou šírkou pásma, ktoré vyžadujú USB 3.0.

 • Podporuje veľkosti M.2: 1630, 2230, 3030 2242, 3042, 3050, 3052
 • K dispozícii sú aj prispôsobené modely na podporu iných periférnych zariadení M.2
 • Prevádzková teplota sa pohybuje od -40°C do +85°C
 • Záruka 1 rok
 • Rozmery sú 30,0 x 66 x 6,2 mm (1,18 x 2,59 x 0,24 palca)

Gateworks Corporation je popredným dodávateľom vysokovýkonných a nízkoenergetických konfigurovateľných jednodoskových počítačov založených na ARM na prenos a príjem videa, zvuku a dát vo vstavaných bezdrôtových a káblových sieťových systémoch.

Rad odolných jednodoskových počítačov od Gateworks je dostupný zo skladu u Farnell v EMEA, Newarku v Severnej Amerike a element14 v APAC.