Spomeňme bližšie aspoň niektoré z produktov, ktoré možno objednať v spoločnosti Farnell:

  • PID regulátor CN16PT-330: Výkonný a všestranný PID regulátor radu Platinum na báze mikroprocesorov ponúka bezkonkurenčnú flexibilitu pri meraní procesov a zároveň sa ľahko nastavuje a používa. Jeho univerzálne vstupy podporujú termočlánky, odporové snímače, termistory, napätie/prúd, frekvenciu vzorkovania až 20 vzoriek/s s 24-bit ADC. Pripojiteľnosť je cez štandardné USB, voliteľný ethernet a RS232 / RS485 so sériovou komunikáciou Modbus®. Obzvlášť sú vhodné pre aplikácie, kde je dôležité vizuálne overenie, ako je napríklad automatizácia výroby, mechanické testovanie, spracovateľský priemysel, ako aj laboratóriá.

  • Záznamník teploty NOMAD OM-91: Prenosný dátový záznamník napájaný z batérie je kompaktný, ľahký a ľahko použiteľný na presné a opakovateľné zaznamenávanie teploty. Grafické používateľské rozhranie pre konfiguráciu nových zariadení a zber údajov je intuitívne a obsahuje LED indikátory stavu a rozhranie USB pre rýchly prenos údajov. Tento záznamník teploty sa s výhodou uplatní v dopravných aplikáciách, kde je potrebné zdokumentovať, že prepravovaný tovar zostal v rámci environmentálnych limitov.

  • Infračervený snímač teploty / vysielač OS136A-1-K: Tento miniatúrny, lacný, bezkontaktný a vysoko výkonný kombinovaný infračervený snímač teploty a vysielač sa dodáva s tieneným káblom 1,8 m na pripojenie napájania a výstupu. Je k dispozícii s dvoma rozsahmi merania -18 až 202 °C a 149 až 538 °C. Štandardné výstupy určené pre priemysel umožňujú ľahké prepojenie so všetkými meracími zariadeniami, regulátormi, záznamníkmi údajov, zapisovačmi, počítačovými doskami a PLC. Aplikácie zahŕňajú meranie teploty v ťažko dostupných, obmedzených alebo náročných prostrediach.

  • In-line prietokomery série FL-500: Odolná konštrukcia a ľahká inštalácia umožňujú prietokomeru FL-500 priame čítanie prietokov vody a vzduchu pri atmosferickom tlaku a tlaku 6,2 baru (90 psi). Parametre sú ľahko nastaviteľné pomocou skrutkovača a prietokomer možno doplniť aj spínačmi priblíženia, ktoré signalizujú špecifické prietoky. Prietokomery FL-500 je možné použiť na indikáciu prietoku kvapalín, plynov a pary.

„Našim zákazníkom ponúkame rýchle dodanie najväčšej škály produktov Omega dostupných z jedného zdroja.“ konštatuje Simon Meadmore, globálny vedúci oddelenia IP&E vo Farnell. Zákazníci spoločnosti Farnell majú prístup k veľmi širokému spektru kvalitných automatizačných a riadiacich produktov s technickou podporou 24/5. To zahŕňa bezplatné online zdroje, katalógové listy, prípadové štúdie, videá a webové semináre na webovej stránke spoločnosti Farnell. 

Sortiment produktov spoločnosti Omega na snímanie a riadenie procesov je k dispozícii na rýchle dodanie od spoločnosti Farnell v regióne EMEA a element14 v APAC.