Prieskum je otvorený od 10. januára do 18. marca 2022 a výsledky budú oznámené na jar. Účastníci prieskumu (z oprávnených krajín) sa môžu zapojiť aj do súťaže s možnosťou vyhrať:

  • 10,2-palcový Apple iPad,
  • darčeková karta Amazon v hodnote 250 £ (alebo ekvivalent v miestnej mene),
  • darčeková karta Amazon v hodnote 50 £ (alebo ekvivalent v miestnej mene).

Na každoročnom prieskume IoT spoločnosti Farnell 2022 sa môžu zúčastniť technici pracujúci na riešeniach IoT. Tohtoročné otázky boli navrhnuté tak, aby poskytli hlboký ponor do odvetvia IoT, odpovede umožnia lepšie porozumieť technológiám, výzvam a príležitostiam, ktorým čelia vývojári riešení IoT. Výsledky ukážu, ako sa odvetvie internetu vecí medziročne mení a odhalia celú škálu potenciálnych aplikácií a trendov na trhu. Kľúčovým zameraním je aj pochopenie pokračujúceho vplyvu COVID-19 na vývoj internetu vecí. Počas rokov 2020 – 2021 mala pandémia významný vplyv na priemysel IoT, čo viedlo k rýchlemu rastu vo vývoji nových lekárskych diagnostických a automatizovaných testovacích systémov, ako aj zdravotníckych zariadení s vylepšenou konektivitou. Priemyselné systémy boli tiež negatívne ovplyvnené globálnym nedostatkom kľúčových výrobných komponentov a problémami dodávateľského reťazca.

Hlavné výsledky prieskumu z roku 2021 odhalili rastúcu úlohu internetu vecí v aplikáciách priemyselnej automatizácie a riadenia, ktoré sú nevyhnutné pri nasadzovaní konceptov v súlade s Priemyslom 4.0. Medzi tri hlavné priemyselné segmenty, ktoré vedú v aplikáciách internetu vecí, patrili priemyselná automatizácia a riadenie (25 %), domáca automatizácia (18 %) a umelá inteligencia (12 %). Napriek tomu, že sa priemyselná automatizácia a riadenie považujú za kľúčový trh pre internet vecí, prieskum odhalil aj to, že prijatie konceptov Priemyslu 4.0 zostáva pomalé, predovšetkým kvôli obavám o bezpečnosť (32 %) a nedostatku obchodnej stratégie (30 %), ktorá bráni prijatiu a integrácii inteligentnej výroby. Bezpečnosť bola aj naďalej najdôležitejším aspektom, ktorý vývojári pri vývoji zvažovali (29 %), a je to aj ich primárny záujem (36 %), po ktorom nasleduje prepojiteľnosť a schopnosť vzájomnej spolupráce. Schopnosť vzájomnej spolupráce a certifikácia podľa noriem boli identifikované ako kľúčové pre urýchlenie výhod IoT v prieskumoch v roku 2019 a 2020.

Výskum spoločnosti Farnell tiež naznačuje, že príležitosti v rámci IoT budú naďalej rásť v kľúčových aplikačných oblastiach, ako sú inteligentné domácnosti, priemysel a vláda.

Farnell poskytuje prístup k širokej škále vývojových nástrojov pre IoT a spolupracuje s inovatívnymi poskytovateľmi, aby prinášali to najnovšie pre umelú inteligenciu (UI) a bezpečnosť. Zákazníci môžu nájsť zdroje podpory a vývoja vrátane IoT Hub, stránok UI a konfigurátora UI na webovej stránke Farnell. Riešenia sú k dispozícii na všetkých hlavných vývojových doskách pre IoT vrátane Raspberry Pi, Intel (rad NUC), Industrial Shields, KUNBUS a ďalších.

Ak sa chcete zapojiť do globálneho prieskumu IoT spoločnosti Farnell a do súťaže, kliknite sem.

Podeľte sa o svoje myšlienky online pomocou #IoTSurveyFarnell. Podmienky prieskumu a súťaže IoT sú k dispozícii tu.