Prvou je veľtrh AMPER, na ktorom sa už po 24-tý krát stretli elektronauti - dovolil som si použiť tento výraz, ktorého autorom je môj kamarát a kolega Mirek Minařík z Elektrika.cz a ktorým označil všetkých nadšencov elektrotechniky. Spolu so svojou manželkou Alenkou sú telom a dušou viac ako zaujímavého projektu AMPER Fórum. Ide o projekt prezentácie nielen toho, čo môžu návštevníci vidieť priamo na veľtrhu, ale moderátori z viacerých médií (vrátane ATP Journal ako jediného slovenského média) diskutujú s pozvanými odborníkmi o aktuálnych a praktických témach z rôznych oblastí. Tento rok sa podarilo dostať do programu viac ako 90 rozhovorov, pred štúdiový mikrofón sa postavili hostia z ČR, SR aj zahraničia. To bolo naozaj zaujímavé a už teraz sa tešíme na AMPER 2016!

Osobne ma takisto potešila konferencia NEWMATEC, ktorá sa v polovici marca uskutočnila v krásnom prostredí na Táloch. Koncentrácia toľkých kompetentných odborníkov, navyše s rozhodovacími právomocami v oblasti automobilového priemyslu, na meter štvorcový, aká sa vyskytla na tomto podujatí, nemá na Slovensku obdobu. Navyše profesionálna organizácia podujatia, moderátor podujatia z TA3 a viac ako 160 účastníkov len umocnili môj skvelý dojem. A keďže aj na tomto podujatí bol ATP Journal medzi oficiálnymi mediálnymi partnermi, pozrite sa do vnútra tohto čísla, ako to aspoň v stručnosti na konferencii vyzeralo.

No a poslednou vecou, pri ktorej by som zvolal, že to bolo viac ako zaujímavé, bola príprava tohto čísla. Podarilo sa nám opäť osloviť domácich aj zahraničných autorov, vďaka ktorým máte možnosť rozšíriť si svoje znalosti a inšpirovať sa od tých, ktorým sa podarilo prostredníctvom moderných riešení z oblasti riadenia pohonov, HMI či lineárnych technológií zlepšiť bezpečnosť, zvýšiť presnosť či posunúť kvalitu svojej výroby o ďalší krok vpred. Tak do čítania, priatelia!