Zoznam stránok pre Potravinárstvo


Najväčší český výrobca zemiakového škrobu modernizuje výrobu

18.6.2018
Najväčší český výrobca zemiakového škrobu modernizuje výrobu

Spoločnosť ABB dokončila prvú fázu novej inštalácie systému ABB Ability™ 800xA pre spoločnosť LYCKEBY AMYLEX v Horažďoviciach, ktorá je najväčším výrobcom škrobu v Českej republike.

Zobraziť celý članok

Roboty SCARA zvýšili efektivitu balenia jogurtov

13.3.2018
Roboty SCARA zvýšili efektivitu balenia jogurtov

Priemyselné spracovanie kravského mlieka v Nitre spadá do 20. – 30. rokov minulého storočia. Prvá mliekareň v Nitre sa nachádzala v priestoroch dnešného starého divadla Andreja Bagara. Tá dnešná, stojaca na Cabajskej ulici, prešla viacerými zmenami a modernizáciou. Tesne pred vianočnými sviatkami v roku 1970 bol do skúšobnej prevádzky spustený nový veľký Potravinársky kombinát ako predchodca dnešnej AGRO TAMI, a. s. Od roku 2007 sa majiteľom nitrianskej mliekarne s dovtedajším názvom friesland Slovensko stala Tatranská mliekareň, a. s., Kežmarok. Napriek tomu, že firma Friesland skončila svoju činnosť, mliekareň pokračovala bez prerušenia výroby. Hlavnou motiváciou kúpy nitrianskej mliekarne bol fakt, že ide o modernú a technicky dobre vybavenú mliekareň, ktorá na trh dodáva odlišný sortiment ako mliekareň spod Tatier.

Zobraziť celý članok

Automatica 2018 – riešenia pre potravinársky, plastikársky aj baliarenský priemysel

12.2.2018
Automatica 2018 – riešenia pre potravinársky, plastikársky aj baliarenský priemysel

Nemecká strojárska asociácia VDMA zvýšila v septembri 2017 svoj odhad pre predaj nemeckej robotiky a automatizácie na rok 2018 zo sedem na jedenásť percent. Tejto oblasti sa však bude dariť aj v medzinárodnom meradle. Vďaka tomuto pozitívnemu výhľadu a množstvu inovácií, ktoré bude potrebné prezentovať, sa väčšina vedúcich spoločností stretne na veľtrhu automatica 2018 v Mníchove v termíne 19. – 22. júna.

Zobraziť celý članok

Čistá práca v Emi

06.10.2017
Čistá práca v Emi

Dagmersellen, západná časť Zurichu, je sídlom jedného zo závodov spoločnosti Emi, ktorá patrí medzi najväčších švajčiarskych spracovateľov mlieka. Závod v Dagmersellene sa špecializuje na výrobu práškového mlieka a mozzarelly. V súlade s hlavným konceptom mliekarne, ktorý súvisí s udržateľnosťou výroby mliečnych výrobkov, sa podnik sústredí aj na efektívne využívanie a spotrebu energií v rámci procesov čistenia odpadových vôd.

Zobraziť celý članok

Vysokorýchlostný zber mrazených potravín

20.3.2017
Vysokorýchlostný zber mrazených potravín

Zákazník z potravinárskeho priemyslu mal vo výrobnom závode problém s ergonómiou. Pracovníci na výrobnej linke museli na dopravníkovom páse s vysokou rýchlosť ručne rozdeľovať nanuky do skupín a na výstupe ich ukladať do zásobníkov. Výstupné zásobníky na konci dopravníka tvorili prestupný bod pred automatizovaným balením, označovaním a finálnou expedíciou. Ergonomicky neúnosný proces si vyžadoval modernizáciu.

Zobraziť celý članok
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
MEDIAINFO 2020
Reklama

Kým sa vyvinie digitálna vakcína, vírusy sa budú šíriť aj v kyberpriestore

Ak možno veriť palcovým titulkom na hlavných stránkach viacerých ekonomických a odborných médií, tak presun práce z kancelárií do domáceho...
Anton Gérer

Znižovanie nákladov – dvakrát meraj, raz…

Koronakríza znamenala pre mnohé podniky veľké zmeny. Niektoré firmy zaznamenali nárast predaja a príjmov. Boli to napríklad maloobchody...
Milan Čuj

Moderné technológie zvyšujú efektívnosť využitia OZE

Celosvetový prechod na obnoviteľné zdroje energie je nielen trendom očakávaným, ale aj nevyhnutným. Očakávaným z toho dôvodu, že...
Radoslav Štompf

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
RSS | iCal