Spoločnosť Farnell rozširuje sortiment o produktový rad Osram Opto Semiconductors

Spoločnosť Farnell, distribútor produktov a riešení pre vývojárov, rozšírila svoju ponuku polovodičových produktov pridaním portfólia Osram Opto Semiconductor do svojej globálnej ponuky. Produkty, medzi ktoré patria okrem iného LED diódy, infračervené žiariče, fotodiódy a optické senzory, poskytujú skúseným technikom pri hľadaní vysoko výkonných riešení väčší výber možností.
Spoločnosť Farnell rozširuje sortiment o produktový rad Osram Opto Semiconductors

Osram Opto Semiconductors má viac ako 40 rokov skúseností s vývojom špičkových produktov v oblasti technológií osvetlenia, vizualizácie a snímačov. Rad Osram rozširuje ponuku spoločnosti Farnell s cieľom ponúknuť zákazníkom produkty na podporu aplikácií na trhu, ako sú napríklad automobilový priemysel, mobilné riešenia, inteligentné siete, meranie, priemysel, automatizácia budov, riadenie spotreby energií či infraštruktúra sietí.

Medzi kľúčové produkty, ktoré má spoločnosť Farnell aktuálne v ponuke, patria:

  • Rodina infračervených LED diód OSLON Black: teraz so špeciálnymi verziami pre automobily, ktoré obsahujú verziu s vlnovou dĺžkou 850 nm určenú pre exteriérové aplikácie, ako sú nočné videnie, ochrana chodcov, rozpoznávanie priestoru pred vozidlom a detekcia jazdného pruhu. Nová verzia s vlnovou dĺžkou 940 nm je určená pre interiérové automobilové aplikácie, ako je monitorovanie vodičov, detekcia obsadenosti sedadiel a rozpoznávanie gest. Tieto produkty s rôznou vlnovou dĺžkou a rôznymi objektívmi pokrývajú širokú škálu požiadaviek zákazníkov a môžu byť prevádzkované až do 5A v impulznom režime.
  • Fotodiódy radu SFH 2200 – nová generácia je oveľa menšia ako jej predchodcovia. Vyznačujú sa novým konceptom balenia, ktorý umožňuje spájkovanie bez poškodenia až jeden rok po prvom kontakte so vzduchom v porovnaní so štandardnými produktmi, ktoré si túto vlastnosť uchovávajú len tri dni. Nový balík spĺňa prísne požiadavky automobilového priemyslu a je schválený na prevádzkovú teplotu 125 °C. Fotodiódy SFH 2200 spĺňajú požiadavky na kvalifikáciu AEC-Q101-C a sú ideálne na použitie v dažďových senzoroch.
  • Rad nízkonapäťových LED diód TOPLED E1608 kombinuje menší balík s výnimočnou všestrannosťou, pričom spĺňa veľmi širokú škálu požiadaviek zákazníkov. Sú obzvlášť vhodné pre automobilový priemysel pre aplikácie, ako sú displeje, osvetlenie okolia a podsvietenie spínačov a prístrojov.
  • Širokopásmové infračervené LED diódy SFH 4776 sú vhodné na použitie v nových aplikačných sektoroch, ktoré sa otvárajú zavedením techník spektroskopie s využitím vlnovej dĺžky blízkej infračervenému svetlu na meranie parametrov, ako sú obsah vody, tuku, cukru a bielkovín v potravinách a vo farmaceutických výrobkoch.
  • Platforma SYNIOS® P2720 sa skladá z 15 rôznych LED produktov s rôznou veľkosťou čipov, s rôznymi výkonovými parametrami a farbami, ktoré možno flexibilne konfigurovať v rámci jednej zástavby, aby vyhovovali rôznym aplikáciám. Jednoduchá škálovateľnosť platformy a voľnosť pri návrhu sú kombinované s vysokou tepelnou spoľahlivosťou a vysokým jasom, čo prináša nové príležitosti a cenové výhody pre výrobcov automobilov a vývojárov v oblasti osvetlenia.

„Pridanie radu produktov spoločnosti Osram Opto Semiconductors ďalej zvyšuje šírku ponuky produktov od spoločnosti Farnell,“ povedal Lee Turner, globálny riaditeľ divízie polovodičov a jednodoskových počítačov v spoločnosti Farnell.

Produkty Osram Opto Semiconductor sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.

www.premierfarnell.com