„Najväčším prínosov všetkých týchto vecí je, že dokážete definovať, čo je normálne. Ak niečo v normále nie, tak viete povedať, čo sa stane,“ konštatuje Brian Baird, manažér IT na oddelení údržby a spoľahlivosti v spoločnosti Northstar Blue Scope Steel. „Napríklad, čo sú normálne vibrácie? No to závisí od viacerých vecí. Sú vibrácie normálne pre danú teplotu okolitého vzduchu? Sú dané vibrácie normálne pre danú kvalitu elektrickej energie, ktorú nakupujeme od dodávateľa? Sú vibrácie normálne pre produkt, ktorý prečerpávame, alebo pre požiadavky, ktoré máme na čerpadlá, alebo niečo podobné? Získanie dostatočného množstva informácií je nevyhnutné pre definovanie toho, čo je štandardný stav“.

„V budúcnosti sa dopracujeme k skutočne flexibilnej výrobe. Naše systémy „pochopia“, ako vyzerá úspech aj zlyhanie. Keď sa to stane, tak pochopia aj súvislosti medzi všetkými parametrami, ktoré očakáva výrobný systém. Ak chcete vykonať nepatrné úpravy týchto špecifikácií, nebudete na to viac potrebovať inžiniering a reštrukturalizáciu celého riešenia, ale dosiahnete to jednoduchou požiadavkou na zmenu,“ konštatuje George Williams, manažér pre globálnu spoľahlivosť v spoločnosti Bristol Myears Squibb.

„V mojom svete je priemyselný internet vecí niečo ako rôznorodá multikultúrna organizácia s viacerými funkciami, ktorá sa spája s cieľom pochopiť a rozhodovať o svojom napredovaní. Údaje, ktoré mám k dispozícii dnes, sú kompletne individualizované a viete, že ide o jediný údaj. Avšak to, čo budeme mať v budúcnosti, budú údaje, ktoré budú komunikovať a navzájom sa chápať, chápať váš biznis a chápať aj údaje, ktoré budú prichádzať zvonku z iných zdrojov. To je naozaj rozdiel medzi tímom pracujúcim s neúplnými informáciami či bludmi a široko otvorenou multifunkčnou organizáciou,“ hovorí Mirela Matache, globálna riaditeľka IT pre systémy údržby a kvality v spoločnosti Lafarge Cement.

Zdroj: The Internet of Things is changing asset management, IBM, 2017, dostupné 10. 1. 2018 online na http://ibm.co/ibmeam