Tri desiatky zástupcov koncových používateľov a systémových integrátorov si mohli vypočuť krátke prezentácie na dané témy. Teoretická časť bola doplnená praktickými ukážky spomínaných nástrojov na robotické obrábanie, ako aj robotov FANUC a ABB. Pozornosť návštevníkov pútala robotická bunka s robotom FANUC, ktorý obsluhoval CNC frézovacie centrum HAAS. Prostredníctvom paletového výmenného systému NSR-A s prechodmi médií dokáže robot meniť upínacie náradie v stroji a upínať obrobky. Robot tiež nakladá a vykladá obrobky, ktoré sa po opracovaní odihlia, a nakoniec prebehne kontrola rozmerov na meracom zariadení RENISHAW.

Partermi podujatia bola aj spoločnosť 3M, ktorá prezentovala rôzne typy brúsnych nástrojov a materiálov pre dané procesy. Robotické bunky k CNC strojom prezentovala spoločnosť ABB, ktorá zároveň predstavila kombináciu kolaboratívneho robota GoFa™ CRB 15000 s kolaboratívnym uchopovačom SCHUNK Co-act EGP-C 40. Spoločnosť FANUC prezentovala svoje portfólio robotov, už spomínanú robotickú bunku a kolaboratívny robot CR7 s kolaboratívnym uchopovačom SCHUNK Co-act EGP-C 64.

Koncoví zákazníci sa zaujímali najmä o možnosti, ako maximálne využiť potenciál obrábacích centier v kombinácii s robotmi a riešeniami SCHUNK, či už na strane CNC strojov, alebo na strane robotov. Systémoví integrátori na druhej strane chceli vidieť už konkrétne produkty a riešenia pre aplikácie, ktoré aktuálne riešia. Výhodou firmy SCHUNK je široké portfólio upínacej a automatizačnej techniky, ktorá sa, ak hovoríme o robotickej obsluhe CNC strojov, skvele dopĺňa.

O tom, že to bola veľmi vydarená akcia, svedčili pozitívne ohlasy návštevníkov. „S niektorými zákazníkmi sme posunuli spoluprácu na konkrétnom projekte, do ďalšieho kola‘, s niektorými sme začali na novom projekte hneď spolupracovať,“ uviedol pre ATP Journal Ing. Peter Semančík, obchodno-technický manažér pre uchopovacie systémy v spoločnosti SCHUNK Intec, s. r. o. „Hneď ako to situácia dovolí, budeme podobné akcie organizovať častejšie,“ dodal na záver.