Ako si sa dostal k oblasti/odboru, ktorý v súčasnosti študuješ?

Už odmala ma zaujímalo, ako fungujú rôzne systémy a zariadenia, o to viac, že otec pracuje v leteckom priemysle; často som chodil k nemu do roboty a chcel som vedieť, čo všetko môže byť za tým, že niečo také komplexné ako lietadlo môže spoľahlivo fungovať. Môj prvý kontakt s praktickou technikou bol, keď som si robil jednoduché modely lietadiel, s ktorými som potom následne chodil lietať. Avšak ďalej, ako je toto hobby, som sa neposunul, nakoľko som študoval na gymnáziu, kde sa všetky poznatky a vedomosti pohybovali viac v teoretickej ako praktickej rovine. Aj preto som sa rozhodol ísť študovať elektrotechniku na Fakulte elektrotechniky a informatiky, kde som videl príležitosť získať prakticky využiteľné poznatky, s ktorými môžem neskôr pracovať.

Čo ťa viedlo k tomu, že si sa začal zapájať do odborných aktivít aj vo svojom voľnom čase?

Zvedavosť, chcieť vedieť viac. Po začatí štúdia na vysokej škole som si rýchlo uvedomil, že najlepšia cesta, ako si zo školy odniesť čo najviac, je jednak využiť možnosti, ktoré škola ponúka, kde môže človek otestovať nadobudnuté vedomosti, a jednak zaujímať sa o veci, ktoré boli v škole prednášané.

Máš nejaký vzor (osobu, firmu…) ktorý ťa motivuje napredovať v tom, čo robíš/študuješ? Prečo práve on, resp. táto firma?

Asi nebudem klamať, keď poviem, že prvým vzorom každého dieťaťa je jeho rodič. V mojom prípade to bol otec, ktorý, odkedy si pamätám, si skoro všetko, čo mohol a vedel, doma spravil sám aj napriek tomu, že nikdy predtým nič podobné nerobil. Okrem toho ma motivujú ľudia, ktorí sú vo svojom odbore veľkí odborníci.

Keby si mal spomenúť dve veci v oblasti techniky, ktoré by bolo podľa teba potrebné zásadne zmeniť/inovovať/vyvinúť, čo by to bolo? Ako by si to urobil ty?

V prvom rade školstvo, na ktoré sa v súčasnosti, bohužiaľ, dosť zabúda. Stále sa ukrajuje z toho, čo sa na školách učí a aké sú možnosti samotných škôl. Ďalej je v dnešnej dobe dosť vážnou a horúcou témou vplyv techniky, rôznych zariadení a elektrární na životné prostredie. Podľa mňa by sa mala nájsť zlatá stredná cesta medzi inováciou, efektivitou, výnosnosťou a vplyvom na prostredie. Postrehol som, že najdôležitejšie pre všetky firmy a korporácie je to, ako lacno a rýchlo vyhotoviť a zrealizovať projekt, ktorý by plnil svoj zámer na 120 % s minimálnymi nákladmi na údržbu a prevádzku, no ako to robí, už nie je pre dané firmy podstatné.

Máš nejaký cieľ/métu, kam by si to chcel vo svojom živote dopracovať (osobne, kariérne…)? Čo by si potreboval na dosiahnutie tohto cieľa?

Chcel by som sa stať odborníkom v oblasti, ktorú študujem a ktorá ma baví. Čo by som na to potreboval, je asi iba čas.

Akou krajinou by malo byť Slovensko, aby bolo pre teba príťažlivé zostať tu pracovať?

Krajinou, ktorá podporuje mladých ľudí v rozvoji a ktorá je otvorená novým možnostiam v oblasti techniky a výskumu nových vecí.