Videogaléria 2021


Témy ATP Journal 9/2021 s komentárom šéfredaktora

Jedným z trendov, ktoré sa s príchodom pandémie nedali prehliadnuť, bol záujem firiem vybudovať svoju stratégiu tak, aby bola odolnejšia voči výpadkom ľudskej pracovnej sily. Riešení je hneď niekoľko, ale pre výrobné a spracovateľské podniky to je jednoznačne automatizácia a robotika. V septembrovom vydaní sa preto bližšie pozrieme tak na priemyselné, ako aj kolaboratívne roboty, otvoríme otázky ich bezpečnosti či výberu koncových manipulátorov. Ďalšími témami budú systémy spracovania obrazu a aktuálny stav v oblasti využívania dronov pre priemyselné aplikácie.

Svoje produkty a riešenia predstavia okrem iných aj spoločnosti Euchner electric, s.r.o. a Blumenbecker Slovakia, s.r.o.

22.9.2021

Kawasaki Robotics – svetový líder v oblasti robotiky z Japonska

Rozvíjajte svoje podnikanie s Kawasaki Robotics – japonskou spoločnosťou s viac ako 50-ročnými skúsenosťami s robotizáciou. Zváranie, paletizácia, obsluha strojov, manipulácia, montáž, tesnenie, dávkovanie – všetky tieto aplikácie majú veľký potenciál v robotizácii výrobných procesov v súlade s požiadavkami Priemyslu 4.0.

Celý článok

21.9.2021

Témy ATP Journal 8/2021 s komentárom šéfredaktora

Skúsili ste sa niekedy zamyslieť nad tým, čo všetko sa musí stať, aby sme na stole našli chlieb náš každodenný? Akú-takú predstavu o tom máme asi všetci. Ale už len málokto z nás asi tuší, koľko automatizácie a moderných technológií sa začína do výrobného reťazca tohto produktu zapájať. Aj preto sme do nášho augustového vydania zaradili riešenia pre poľnohospodárov, ktoré pomáhajú vo všetkých fázach – od prípravy pôdy, cez sadbu, sledovanie rastu, zber až po spracovanie. A ďalšou hlavnou témou je aj priemyselná umelá inteligencia a jej možnosti, prínosy či s ňou spojené otázniky.

Svoje produkty a riešenia predstavia okrem iných aj spoločnosti B&K s.r.o. a ProCS, s.r.o.

23.8.2021

Témy ATP Journal 7/2021 s komentárom šéfredaktora

Ćoraz viac poprepájané systémy z úrovne IT až do prevádzky, využívanie cloudových systémov či bezdrôtových sietí – to všetko láka hackerov uskutočniť svoje plány. Keď nejaký podnik zistí, že sa deje v jeho sieťach niečo nekalé, zvyčajne už býva neskoro. Aj preto je kybernetická bezpečnosť priemyselných systémov jednou z hlavných, ale nie jediných tém nášho júlového vydania.

Svoje produkty a riešenia predstavia okrem iných aj spoločnosti Kalibrátory, s.r.o. a EPLAN.

20.7.2021

VideoSpravodajstvo ATP Journal – júl 2021

Sledujte s nami to najnovšie, čo sa deje vo svete priemyselnej automatizácie a informačných technológií!

  • Šetrná automatizácia pre pekárov a cukrárov
  • Cena za robotiku pre rok 2021
  • Hannover Messe 2022 bude o digitalizácii a dekarbonizácii
  • Priemysel 5.0
  • Slovenský festival inovácií INOFEST 2021
15.7.2021


Slovenská kooperačná burza 2021